info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Silifke Ceza Avukatı

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Silifke Ceza Avukatı

Silifke Ceza Avukatı

 

Ceza mahkemelerinde ki davalarda mağdur, sanık ya da müştekiyi savunan ve haklarını koruyan ceza avukatları dava mahkemeye gitmeden önce de müvekkillerinin haklarını korumak ile yükümlüdür. Suç nedeni ile yargılanan sanıklar kanunun öngördüğü Türk Ceza Kanunu hükümlerinde ciddi cezalar alabilirler, müşteki ya da mağdurlar ise benzeri davalarda yeteri kadar savunulmadıkları, hakları korunmadığı için hak kaybına uğrayabilirler.

 

En Büyük Sorumluluk Sahibi Ceza Avukatlarıdır

Her iki türlü de en büyük sorumluluk sahibi şüphesiz ceza avukatlarıdır, o nedenle Silifke ceza avukatı sorumluluğu gereği titiz bir çalışma ile dava dosyaları tüm ayrıntıları ile incelemeli. Dava dosyası incelenmeden yapılan savunmanın bedeli alınan ağır cezalar ya da hak kayıpları olur bu nedenledir ki ceza davalarında sanık, mağdur ve müşteki tarafların sorumluluğunun bilincinde olan alanında uzman bir ceza hukuk avukatından destek alması gerekir.

 

Ceza Avukatı Müvekkilin Hukuki Temsilcisidir

 

Ceza avukatının sorumluluğu savunma ile bitmez, aynı zamanda müvekkili ile kurduğu ikili ilişkileri de şeffaflık çerçevesinde olmalı bunun için müvekkil ceza dava dosyasının içeriğinin Silifke ceza avukatı tüm detayları ile anlatmalı en ufak konuyu bile avukata aktarmalıdır. Ceza avukatının yargılama sürecine hakim olabilmesi için müvekkili ile her şeyi konuşmalı çünkü atlanan en ufak bir detay davanın yargılama sürecini baştan sona değiştirebilir. Ceza avukatı müvekkilin hukuki temsilcisidir dolayısı ile sanık, mağdur ya da müşteki yerine mahkemede olayı anlatamaz sadece hukuki boyutta savunma yapabilir.

 

Ceza Avukatlarının Davalara Doğrudan Etkisi Vardır

Sanığı temsilen mahkemeye delil sunar, sunulan delilleri değerlendirir, gerekli itirazları yapar, olayı aydınlatmak için karşı tarafa sorular sorabilir. Ceza davalarında doğrudan etkisi olan Silifke ceza avukatı hukukun verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanarak davadan asla pes etmez, detaylara dikkat etmede ve delil toplama konusunda oldukça bilgili ve deneyim ile tecrübeye sahiptirler. Türk Ceza kanununa, kanun maddelerine değişen yönetmeliklere ve takip ettikleri ceza davası dosyasına son derece hakimdirler ve her zaman daha önce katıldıkları davalardan edindikleri bilgi, deneyim ve tecrübeleri her fırsatta kullanır ve mahkemelerde bunları değerlendirerek savunma yaparlar.

 

Görevi Kararın Kesinleşmesi İle Biter

Yüzlerce müvekkili olan Silifke ceza avukatı aynı davada sadece bir kişinin savunmasını yapabilir yani dava dosyasında bir kişinin hukuki temsilcisidir. Ceza avukatının görevi müvekkilini savunduğu dava dosyasının karara bağlanması ve kararın kesinleşmesi ile biter, müvekkil ile yapılan anlaşma ve sözleşme gereği yerel mahkemeden Yargıtay’a giden kararların devamında avukat yine görev alabilir, soruşturma aşamasında ise avukatın görevi belirli bir soruşturma için anlaşılması halinde işlemin sonuçlanması ile sona erer.

 

Toplum Tarafından Avukatlar Taraf Olmakla Yargılanır

Hukukun en sorunlu, en çekişmeli alanı olan ceza davalarında müvekkilini temsil eden yargılama sürecinde savunan avukatlar sürekli bir taraf olarak düşünülür. Toplum tarafından bu nedenle yargılanan ceza avukatları aslında sadece görevlerini yerine getirmektedir bu nedenle ceza avukatlığı yapanların meslek etik kuralları çerçevesinde hareket etmesi ve savunmalarını da bu kurallar göre yapmalıdır.

 

Ceza Avukatlarının Baktığı Davalar

Silifke ceza avukatı görevlerini kısaca şu şekilde ele almak mümkün;

  • Ceza davalarına bakmak
  • Müvekkilinin özgürlüğünü, kişilik hakları ile maddi ve manevi haklarını korumak
  • Hazırladığı ayrıntılı ve kapsamlı savunmasını mahkemeye sunmak
  • Delilleri araştırarak mahkemeye sunmak
  • Her türlü işlenmiş ağır ceza davalarına bakmak

Ceza avukatları, adam yaralama, kasten adam öldürme, yağma, rüşvet, hile yapmak, hileli iflas, irtikâp, zimmet, tehdit, hakaret, şantaj, nitelikli dolandırıcılık, belgede sahtecilik, taksirli adam öldürme, ağır yaralama suçları ile 10 yıl ve üzerinde ki yargılamalarda mahkûm edilme olasılığı bulunan kişilerin dava dosyalarına bakabilirler. Bu suçlara karışanları, bu suçlardan dolayı mağduriyet yaşayanları ve olayın müştekilerini savunabilirler.

 

Davalarda Avukatın Bulunması Zorunlu Değildir

Davalarda bir avukatın olması zorunlu değildir ancak ceza davaları sorunlu ve doğru savunmanın gerçekleşmemesi halinde ağır cezaların ya da mağduriyetliklerin yaşandığı davalardır. Kişilerin özgürlüklerini ve haklarını etkileyen bir durumun yaşanmaması için dava dosyasının alanında uzman bir hukukçu tarafından incelenmesi ve savunmanın Silifke ceza avukatı tarafından yapılması önemlidir.

 

Ceza Avukatı Neye Göre Seçilmeli?

Ancak ceza avukatını seçerken de dikkat edilmesi gereken konular vardı öncelikle ceza avukatı deneyim ve bilgi sahibi olmalı, hazırlayacağı savunma ile mahkemenin ve yargılama sürecinin seyrine etki eden avukatların akıcı konuşması, etkili bir konuşama yaparak bunu hem mahkeme heyetine hem de karşı tarafa aktarabilmesi gerekir.

 

Avukat Kişi Hak Ve Geleceğinin Emanetçisidir

Ceza avukatı ile anlaşma yapmadan önce kişi daha önce ki davaları incelemeli, avukatın davalarda ki etkinliğini ve davaların nasıl sonuçlandığını değerlendirmesi lazım. Haklarını ve geleceğini emanet edeceği avukatı kişilerin tanıması önemlidir bunun için Silifke ceza avukatı olarak hukuki alanda ki tecrübe ve deneyimler ile hukuki destek için çalışmalar yürütülüyor. Hak kayıplarının yaşanmaması için gayretli bir çaba sergileniyor.

 

Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin