info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Sigorta Avukatı Mersin

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Sigorta Avukatı Mersin

Sigorta Avukatı Mersin

Sigorta Hukuku Nedir?

Sigortacılık sistemi oldukça eskiye dayanan bir geçmişe sahiptir. İnsanlar gerek maddi birikimleri ve varlıklarını güvence altına almak, gerekse bedensel bütünlüklerini hastalıklar, kazalar, afetler gibi tehlikelere karşı korumak amacıyla sigortacılık sistemine dahil olmaktadırlar. Bu sistem çoğu zaman sigortalanacak değerin maddi karşılığının belirlenmesi ve bu değere istinaden de sigortalının belirli primler ödeyerek sigortalattığı değerin sigortacı tarafından güvence altına alınması vesilesiyle işlemektedir. Her ne kadar sistem güvenilir görünse de uygulamada sigortalı kişilerin hakları güçlü sigorta şirketleri tarafından ihlal edilmekte veya kişilerin yasal haklarını tam anlamıyla bilmemesi sebebiyle mevcut haklar talep edilmemektedir. İşte Sigorta Hukuku’ da sigortalı kişiler ve sigortalayan konumunda bulunan sigorta şirketleri arasındaki ilişkileri düzenleyen hukuk dalıdır.

 

Sigorta Hukuku Avukatı Ne İş Yapar?

Mersin İli merkez olmak üzere tüm Türkiye’de hizmet vermekte olan hukuk büromuzda müvekkillerimize Sigorta Hukuku alanında da hizmet sunulmaktadır. 

Sigorta Hukuku Avukatlığı alanında müvekkillerimize sunmuş olduğumuz hizmetler ise şu şekilde sıralanabilir;

1- İrtibat kanallarımız vesilesiyle tarafımıza ulaşan kişilerin karşılaştığı hukuki uyuşmazlıklar hakkında bilgilendirme ve yönlendirme yapmak,

2- Sigortalının karşılaşmış olduğu problemle ilgili hukuki saptama yapmak,

3- Rizikonun (Oluşan maddi zararın sigorta poliçesi kapsamında olması) gerçekleşip gerçekleşmediğinin tespit edilmesi,

4- Maddi veya manevi zarar gerçekleşmiş ise tazminat miktarı hesaplamak,

5- Yasal süreç başlatmak ve müvekkillerin iddia ve savunmalarını gerçekleştirmek,

6- Müvekkillerin tazminat kalemlerini tahsil etmek.

 

Sigorta Avukatının Doğru Seçilmesinin Önemi

 

Sigorta Hukuku isminden de anlaşılacağı üzere hukuk sistemimizin önemli bir parçasıdır. Bu sebepler ile Sigorta Hukuku kapsamında gerçekleşen tüm uyuşmazlıklar ve işlemlerin hukuk fakültelerinden mezun olmuş bir avukatın gözetimi ve vekilliği dahilinde gerçekleştirilmesi, kişilerin doğmuş veya doğacak haklarının korunması bakımından çok önemlidir.

Sigorta Hukuku’na dair yasal mevzuatlarımızın oldukça karışık olması sebebiyle sigortalı kişiler tüm haklarını doğal olarak bilememektedirler. Son günlerde önüne geçilmez bir şekilde sayıları artmakta olan ve yasalara aykırı biçimde faaliyet göstermekte olan aracı danışmanlık firmaları tarafından eksik bilgilendirme ve çoğu zaman da hak gaspına varacak derecede fiil işlenmesi sebebiyle sigortalı kişiler mağduriyet yaşamaktadırlar. Bu sebepler ile 1136 Sayılı Avukatlık Kanunumuz uyarınca düzenlenmiş bir Avukatlık Sözleşmesi dahilinde bir avukat ile çalışmak doğmuş veya doğacak haklarınızın ihlal edilmemesi amacıyla size yardımcı olacaktır. Biz de kurulduğumuz günden bu yana şeffaf bir hizmet politikası güderek müvekkillerimize Mersin Sigorta Avukatı olarak hizmet vermekteyiz. 

 

Av. Ceyhun Güvel

Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin