info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Tarsus Avukat

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Tarsus Avukat

Tarsus Avukat

 

Tarsus avukat ihtiyacı birçok sebeple ortaya çıkabilmektedir. Mersin’in diğer şehirlerde yaşayan kişiler tarafından en çok bilinen popüler ilçesi Tarsus’ta ikamet eden kişilerin karşılaştığı hukuki problemlerde, şirketlerin yaşadığı hem idari hem özel hukuk kapsamındaki problemlerde, vatandaşların Türk Ceza Kanunu kapsamında unsurları tek tek sayılan suç fiillerini gerçekleştirmesi veyahut bu suçlar karşısında mağdur sıfatını kazanması halinde en iyi Tarsus avukat ihtiyacı gündeme gelmektedir.

 

Kanunlarla çerçevesi çizilen, toplumsal hayatı düzenleyerek gündelik hayata yön veren hukuk düzenlerinde şirketlerin, derneklerin, kamu-özel hukuk tüzel kişilerinin ve bilhassa gerçek kişi olarak nitelendirilen vatandaşların adalete ulaşmalarında, yargı karşısında temsil edilmelerinde savunmanın rolüne hiçbir şekilde paha biçilemez. Savunmanın en önemli sacayağı ise hiç şüphesiz her türlü zorluğa göğüs gererek hem tüzel kişilerin hem de gerçek kişilerin sesi olmaya çalışan avukatlardır. Tarsus avukat olarak faaliyetlerine devam eden Mersin hukuk büroları altında çalışan tüm avukatların bu zorlu göreve talip olduğu, bunları isteyerek yaptığı bilinmektedir. 

 

Yargıya intikal eden tüm durumlarda davalı veya davacı olan kişilerin Tarsus avukat tarafından en iyi şekilde temsil edilmesi, yargılamanın salahiyeti açısından da oldukça önemlidir. Türk Hukukunda usul esastan önce gelmektedir. Bazı durumlarda istisnaları hariç bu kural kesinkes uygulanmaktadır. Böylece davanın yanlış mahkemede açılması, uygulanması gereken bir kanunun uygulanmaması, mahkemenin devam ederken yapılması gereken işlemlerin yapılmaması, yargıcın yasaklılığı sebepleri gibi mutlak bozma sebeplerinin varlığına rağmen yargılamaya devam edilmesi Tarsus avukat olarak bunların ilk aşamada ileri sürülmesi ve yargılamanın uzamadan ilk aşamalarda düzeltilerek devam edilmesi oldukça önemli olup büyük bir zaman kazandırmaktadır. Aksi halde yargılama Yargıtay veya Danıştay’a kadar uzanmakta ve 4-5 yıllık süre içerisinde bozularak tekrardan ilk derece mahkemesine intikal etmektedir. Bu anlamda Tarsus avukat ile davanın açılması ve yürütülmesi oldukça mühimdir.

Mersin Tarsus Avukat

 

Tunç Sudi Tol Avukatlık Bürosu olarak Mersin ve çevre illerde hizmet verdiğimiz gibi ilin tüm ilçelerinde hukuki destek sağlamaktayız. Mersin Tarsus avukat denilince akla gelen büromuz, tüm ilçelerde olduğu gibi bu güzel ilçemizde hukuki uyuşmazlığını yargıya intikal ettirmek isteyen tüm vatandaşların, kurumların, kuruluşların ve şirketlerin yanındadır. Mersin Tarsus avukat arıyorsanız, doğru adreste olduğunuzu ifade edebiliriz.

Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin