info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Mersin Is Mahkemesi Avukati

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Mersin Is Mahkemesi Avukati

Mersin Is Mahkemesi Avukati

Mersin iş mahkemesi avukatı, işçi ve işveren arasındaki iş sözleşmesinin geçerli, geçersiz bir nedene bağlı olarak feshedilmesi veyahut haklı, haksız neden bağlı olarak tek taraflı bir irade beyanıyla feshedilmesi sonucunda ihtiyaç duyulan, yargının en önemli sacayağı olan savunmanın temsilcisidir. Günümüzdeki tüm ekonomik yapı, üretim zincirleri, sanayi kuruluşları, mevcut ve kurulacak olan tüm tüzel kişiler ihtiyaçlarını karşılamak, faaliyetlerini devam ettirmek amacıyla işçi istihdamı sağlarlar. Böylesi bir ilişkide güçlü taraf her zaman işveren olup işçiler, kanunlar kapsamında güvence altına alınan haklara sahiptir. Bu hakların işveren tarafından ihlal edilmesi halinde ise Mersin iş mahkemesi avukatı olarak bizler devreye girmekte ve işçilerin yasal olan haklarını almasını için güçlü bir temele dayanan dava dilekçeleri, arabuluculuk başvurularıyla birlikte uyuşmazlıkları yargıya intikal ettirmekteyiz.

 

Modern dünyada işçi kavramı, geniş bir tanımla ifade edilmekte ve işçi kavramından sadece gündelik, mevsimlik, vasıfsız eleman olarak çalışan kişiler anlaşılmamaktadır. Bu kavram artık genel müdürleri, işveren vekili sıfatıyla hareket eden pazarlama müdürlerini, satın alma müdürlerini ve dahi birçok üst düzey yöneticiyi kapsamaktadır. Kapsamı geniş olan bu kavramın uyuşmazlığa konu olan hususlarında ise Mersin iş mahkemesi avukatı devreye girmektedir. Uyuşmazlıklar çoğu zaman işçinin işverenle arasındaki iş sözleşmesinin herhangi bir sebeple feshedilmesi ve bunun akabinde işçinin hakkını aramak için arabuluculuğa başvurmak suretiyle uyuşmazlığı yargıya taşımasıyla gündeme gelmektedir.

Mersin En İyi İşçi Avukatı

 

Mersin en iyi işçi avukatı ile çalışmak hem işveren müvekkil adayları hem de sözleşmesi feshedilen ya da haksız uygulamalar sebebiyle sözleşmesini feshetmek isteyen işçi müvekkil adayları için oldukça önemlidir. Tunç Sudi Tol Avukatlık Bürosuolarak Mersin en iyi işçi avukatı sıfatıyla anıldığımızı belirtebilir ve İş Hukuku kaynaklı tüm alanlarda uzmanlaştığımızı açıkça ifade edebiliriz. Kıdem tazminatı, kötü niyet tazminatı, sendikal tazminat, ihbar tazminatı ve benzeri tüm tazminat türlerinde işçinin hakkını alabilmesi için hukuk dünyasındaki temsilcisi olmayı kararlılıkla sürdürmekteyiz. Aynı zamanda işverenler için güçlü iş sözleşmelerinin hazırlanması, İş Hukuku kapsamında hukuki danışmanlık vermek suretiyle önleyici hukuk hizmetinin sağlanmasını da profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. İş Hukuku kaynaklı tüm uyuşmazlıklarda ve Mersin iş mahkemesi avukatı ihtiyacı hasıl olan tüm durumlarda bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin