info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Mersin Avukat Ücretleri 2020

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Mersin Avukat Ücretleri 2020

Mersin Avukat Ücretleri 2020

 

Mersin avukat ücretleri 2020 tarifesi her ilde olduğu gibi Mersin ilinde de Mersin Barosu tarafından belirlenmektedir. Bu ücretler, belirli bir asgari tutarın altında olmamak kaydıyla baroların takdirine bırakılmıştır. Her baronun kendi internet sitesinde güncel olarak yayınladığı asgari ücret tarifeleri yer almaktadır. Burada belirlenen ücretler şehirlerdeki yaşam şartlarına bağlı olduğu için ücret tarifelerini belirlemek de her ildeki barolara düşmektedir. Mersin avukat ücretleri 2020 tarifesi de bu doğrultuda Mersin Barosu tarafından belirlenmiştir.

 

Asgari ücret tarifesindeki miktarlardan ziyade bu tarifenin avukatlar açısından bağlayıcılığı daha önemlidir. Avukatlar meslek kuralları gereği barolar tarafından tavsiye olarak verilen asgari ücret tarifesinin altında hiçbir iş kabul etmemelidir. Bu işlere adli yardım talepli dava takipleri dahil olmayıp bunların bildirimleri hem baroya hem de mahkemeye yapılmaktadır. Mersin avukat ücretleri 2020 yılında tarife olarak belirlenmiş ve baronun internet sitesinde yayınlanmıştır.

 

Mersin Avukat

 

Mersin avukat olarak faaliyet gösteren büromuz Tunç Sudi Tol Avukatlık Bürosu’nda barolar tarafından belirlenen ve avukatlara tavsiye tarife olarak sunulan asgari teklif tablosuna uymakta ısrarcı olup Mersin avukat ücretleri 2020 tarifesini de aynı ısrarla sürdürmekteyiz. Her emeğin bir karşılığı olduğu gibi başta hukuki danışmanlık olmak üzere bilgiye dayanan tüm işlerde de bir karşılık olması gerekmektedir. Bu hayatın kendisinin, ekonominin ve ticaretin en temelinde mantık olup çarkların dönmesini sağlayan yegâne etmendir.

 

Boşanma davaları, ceza davaları, tapu davaları, tüketici mahkemelerinde görülen davalar ve benzeri tüm dava takip işlemleriyle birlikte hukuki danışmanlık işlemlerinin tamamı ücret tarifesindeki tabloda yer almaktadır. Bu nedenle Mersin avukat ücretleri 2020 tarifesine mutlaka göz atılmalı, bu tablodan hem avukat meslektaşlar hem de tarafımızı ziyarete gelecek olan vatandaşlar, girişimciler, işçiler ve ticaret erbabı yararlanmalıdır. Bu tablo inceledikten sonra akıllarda ortalama olarak bir asgari ücret tabanı belirlenmiş olacak ve Mersin avukat ücretleri tahmini daha kolay bir şekilde yapılabilecektir. Unutulmamalıdır ki Mersin avukat ücretleri 2020 tarifesinin altında iş alıp bu işi yürüten avukatlar hakkında barolar tarafından soruşturma yapılabilmekte ve avukatlar disiplin cezasıyla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle kurallara riayet edilmesi ve ücret tarifesine uyulması tavsiye edilmektedir.

 

Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin