info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Doğru Boşanma Avukatını Seçmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Doğru Boşanma Avukatını Seçmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru Boşanma Avukatını Seçmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boşanma avukatlarına olan ihtiyaç günden güne artarken bu konuda hizmet veren hukuk büroları da artış göstermeye devam etmektedir. Özellikle Mersin hukuk büroları nitelikli boşanma avukatı kadroları ile şehirde yaşayanların hukuki ihtiyaçlarına en nitelikli şekilde yanıt vermeye devam etmektedir.  Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda da davası için doğru boşanma avukatını seçmek isteyenlerin dikkat etmeleri gereken etkenler olduğunu söylemek de doğru olacaktır. İşte davası için en doğru Mersin boşanma avukatı seçmek isteyenlerin dikkat etmeleri gereken etkenler:


Dava Geçmişi ve Avukatların Profesyonel Yetkinlikleri


Her şeyden önce boşanma sürecinde olan çiftler, davaları için doğru avukatı seçebilmek adına, görüştükleri avukatların dava geçmişi gibi etkenlere dikkat etmelidirler. Bu bağlamda doğru boşanma avukatını seçebilmek için avukatların geçmiş davalardaki performansları büyük önem arz eder. Durum böyle olunca da dava geçmişi başarılı olan ve sektörel yetkinliği yüksek olan Mersin boşanma avukatlarına olan talebin de yüksek olacağını söylemek doğru olacaktır.
 

Tercih Edilecek Avukatların Bağlı Bulundukları Hukuk Büroları


Tercih edilecek olan avukatların bağlı bulundukları hukuk büroları da seçim sürecinde dikkat edilmesi gereken etkenler arasında yer alır. Avukatların bağlı bulundukları hukuk büroları eğer nitelikli bir büro ise avukatların da bununla bağlantılı olarak nitelikli olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun yanı sıra avukatlar hukuk büroları sayesinde yeni bağlantılar elde edip yetkinliklerini geliştirme şansı da elde ettiğinden, büroların kariyer gelişimi üzerinde de etkisi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. 

 

Boşanma Davaları Konusunda ki Bilgileri

 

 Boşanma davaları halk arasında çok basit davalar gibi gözükmekte kimi zaman avukatsız davalar açılmaktadır. Fakat maalesef durum böyle değildir. Boşanma davaları anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma olarak ikiye ayrılmaktadır. Anlaşmalı boşanma davaları nispeten daha kolay olmasına rağmen çekişmeli boşanma davaları son derece zordur. Bu noktada konusunda uzman bir avukattan fayda almak çok önemlidir. Boşanma davaları tek bir dava olmayıp içinde tazminat, nafaka, velayet ve mal ayrılığı konularını içermektedir. Bu noktada boşanma avukatının birden çok alanda bilgisinin olması gerektiği aşikar olacaktır.

Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin