info@palmahukuk.com
+90(324) 336 30 13

Anamur Ceza Avukatı

Anasayfa / Çalışma Alanlarımız / Anamur Ceza Avukatı

Anamur Ceza Avukatı

Türkiye Hukuk ve danışmanlık alanında avukatlık mesleğinin branşlara ayrılmasını yasalaştırmamıştır. Ancak her avukat uzman olduğu alanlarda çalışmakta ve müvekkillerini bu şekilde temsil etmektedir. Anamur ceza avukatı, Türk Ceza Hukuku çerçevesinde müvekkillerin yönlendirilmesi, mahkeme sürecinin takibi ve doğrudan kişinin özgürlüğüne odaklı hazırlıklar yaparak, ağır ceza avukatı olarak görevini icra edecektir.

Ceza Avukatı Görevi Nedir?

Anamur ceza avukatı, T.C.K üzerinden müvekkilinin doğru yönlendirilmesinden ve mahkemede savunulmasından sorumlu olacaktır. Türkiye’de de dünyada olduğu gibi avukatın birincil görevi, sanık, şüpheli ya da mağdurun mahkemede temsil edilerek, savunmasının yapılması olmaktadır. Bu süreçte delilerin takip edilmesi, mahkemeye kanunlar ışığında dosyalar sunulması aynı zamanda müvekkilinin mahkemede savunulması görevini yerine getirecektir. Henüz ülkemizde branşlaşma özelliği bulunmasa da avukatlık mesleğinde, kişi ve kurumlar uzmanlaştıkları alanları bildirerek, müvekkilinin en iyi şekilde temsil edilmesini sağlayacaktır. Ağır ceza mahkemesi sürecinde, mahkemenin yargılama ve inceleme yürürlüğüne göre hareket etme durumuna karşı şüpheli veya sanığın haklarını korumak, mağdurun zararlarını mahkeme yansıtmakla görevlidir.

Ceza Avukatının Baktığı Davalar

1136 sayılı avukat kanunları ışığında avukatın, Türkiye Hukukunda yer alan bütün davalara bakma hakkı bulunmaktadır. Ancak avukat kendi isteği ve zırasıyla uzmanlaştığı alanda müvekkilin onu seçmesini sağlayabilir. Anamur ceza avukatı, ağır ceza mahkemesi üzerinden yürütülmekte olan bütün davalara bakabilmekte, bu hususlara göre müvekkilini savunabilmektedir.

Kaçakçılık ve gümrük davaları, kişi veya kurumun huzurunu bozma, tehdit ve insan yaralama aynı zamanda güveninin kötüye kullanılması, nitelikli dolandırıcılık, evrakta sahtecilik ve sahtecilik adı altında yapılmış olan bütün suçlara bakma görevine sahiptir. Bu davalar üzeridnen ceza avukatının yetki ve sorumluluğu müvekkilinin mahkemede savunma ve mahkemeyle arasında bir köprü olarak bilgi aktarımda bulunması gerekmektedir.

Ceza Avukatının Dava Üzerindeki Etkisi

Türkiye’de ağır bir hukuk alanı olan ceza hukuku, özellikle toplumun refahını ve güvenliğini sarsan davaları ele almaktadır. Bu davalar, şüpheli, sanık ve mağdur üzerinden görülürken aynı zamanda avukatın temsiliyeti oldukça önem arz eder. Anamur ceza avukatı, uzmanlaştığı alan üzerine müvekkilini, delil toplayarak, dosyaların ve dilekçelerin mahkemeye sunulmasını sağlayarak temsil etmektedir. Mahkemedeki savunma aynı zamanda müvekkilin doğru yönlendirilmesi de önemlidir. Bunun için ceza avukatı ile işbirliği yapmak her zaman sonucun daha kanunlara yaklaşık bir şekilde ortaya çıkmasına yardımcı olabilecekken, dava izleğinin de yasa ve yürütme ışığında ilerlemesinde önemli bir rol oynayacaktır.

Ceza Avukatı Müvekkili Nasıl Temsil Etmektedir?

Türkiye’de avukat mesleği bazı durumlarda yanlış tanımlanabilmektedir.Anamur ceza avukatı, müvekkilini savunma ve doğru yönlendirmeyle hükümlüdür. Sanığın, şüphelinin veya mağdurun yerine beyanlarda bulunamaz, suçlu ya da suçsuz olduğunu söylemlerle değil, belgeler ve delilerle sunması gerekmektedir. Bunun için özenli bir çalışma, görev bilinci aynı zamanda uzman olduğu hukuk dalına bağlı kalması gerekmektedir.

Yaşanmış olan olay, durum ve mağduriyet üzerine avukatın görevi delilerin mahkemeye sunulması ve kanun maddeleri üzerinden değerlendirilmesini sağlaması olacaktır. Davada mağdur ve sanık üzerinden yürütülmekte olan olay örgüsünü sadece iki tarafın bildiği, bunu ispatlayacak somut delilerin olduğunu dava sürecinde avukat sadece eline geçen belgelerle sunmalıdır.

Ağır Ceza Avukatı Suç Kavramı

Toplumun refah ve güvenini sarsmakta olan bütün girişimlerin ‘’Suç’’ üzerinden değerlendirilmesi için T.C.K maddelerinin incelenmesi gerekmeketdir. Hırsızlık, dolandırıcılık, gasp ve yaralama- öldürme suçlarının Türkiye Cumhuriyeti Kanunları üzerinden suç niteliği taşıdığı net kavramlardır. Buna istinaden doğruluğu kanıtlanmamış ve suç duyurusunda bulunulmuş olması, davalı ve davacı arasındaki durumun mahkemeye yansıtılması durumunda somut gerçekler üzerinden incelemeler yapılmaktadır.

Türkiye Ceza Kanunlarında gasp, hırsızlık, yaralama ve öldürme durumlarında söylemler geçerlilik göstermez, söylem yollu bir dava sürdürülüyorsa tanıklarla birlikte olayın nasıl gerçekleştiği analiz edilmektedir. Ağır ceza hukuku çerçevesinde, suç olgusu, kişi ve kurumların deliler sunarak, tanıklar göstererek ilerleyeceği bir dava niteliği taşımaktadır.

Ceza Avukatına Nasıl Başvuru Yapılır?

Anamur ceza avukatı için öncelikle hukuk ve danışmanlık bürosu üzerinden müvekkilin kendi isteğiyle başvuru yapması yeterli olacaktır. Bunun için birebir görüşme ya da dava dosyaları var ise dosyalarla avukata başvuru yapılabilmektedir. Türkiye’de davalı veya davacının kendi isteğiyle başvuru yapma hakkı bulunmakla birlikte, sanık, tanık ve mağdurun da ceza yönetimine göre avukatan danışma hizmeti alma hakkı bulunmaktadır. Ceza hukuk çerçevesinde yapılacak olan incelemeler, dava süreci ve yürürlüğü durumlarına karşı ceza hukuku alanında uzmanlaşmış avukat, kanunlara göre en iyi şekilde temsil edilmenizi, mahkemeye delil, dosya ve itiraz taleplerinin bildirilmesini sağlayacaktır.

Anamur Ceza Avukatı Hukuk Ve Danışmalık Bürosu

Anamur ceza avukatı, hukuk ve danışmanlık bürosu üzerinen başvuru yapabileceğiniz bir niteliğe sahiptir. Sanık, şüpheli ve mağdur olma durumlarına karşı avukatın sizi mahkeme sürecinde savunması, aynı zamanda gerçeğin ortaya çıkmasını kanun temelleri üzerinden incelemesi hakkı bulunmaktadır. Türkiye’de her vatandaşın avukata başvuru yapma hakkı bulunduğu gibi danışmanlık alanında da bilgi alabilmektedir.

Bize Ulaşın
+90 (507) 503 07 79
E-Posta Adresimiz
info@palmahukuk.com
Adres
İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin